Čo je Blog HIV/AIDS a prečo vznikol?

Tento blog si kladie za cieľ vytvoriť priestor pre ľudí žijúcich s HIV, aby mali možnosť zdieľať s ostatnými svoje skúsenosti súvisiace so životom s HIV a aby sa mohli podeliť o svoje strasti a problémy, ale aj o radosti bežného života.

Najmä ľudia, ktorí sa iba prednedávnom dozvedeli o svojej HIV pozitivite, môžu hľadať odpovede na mnoho otázok. Ako môžem žiť s HIV? Ako sa mám so svojou diagnózou vyrovnať? Mám to povedať svojim blízkym, rodine, priateľom? V čom bude môj život odteraz iný? Ako si nájsť lekára? Aké vyšetrenia budem musieť podstupovať? Ako budem znášať užívanie liekov? Môžem žiť normálny život? Budem si môcť založiť rodinu? Od koho iného dostanú lepšiu odpoveď, než od ľudí, ktorí si týmto prešli? A práve takéto zdieľanie skúsenosti môže byť neoceniteľnou pomocou a podporou.

Články môžu byť aj dôležitým podnetom k diskusií, nielen v kruhoch ľudí žijúcich s HIV, ale aj medzi zdravými ľuďmi, ktorí často netušia s akými prekážkami sa ľudia žijúci s HIV stretávajú. Tento blog je aj priestorom pre zoznamovanie sa s novými ľuďmi. Ak sa vám nejaký článok páčil, môžete autora kontaktovať na e-mailovej adrese, ktorú uviedol.

Tém, na ktoré sa dá písať, je nespočetne mnoho. Počínajúc tým, ako sa človek nakazil, ako sa o svojej diagnóze dozvedel, aké boli prvé dni po tomto zistení, ako sa mu darí s touto diagnózou žiť alebo ako o tom povedať svojim priateľom a blízkym. Taktiež o tom, ako si nájsť lekára, o problémoch na pracovisku, v rodinnom a partnerskom živote, o užívaní liekov a ich vedľajších účinkoch, o obmedzeniach v živote, predsudkoch, diskriminácií a o mnohých ďalších. Nemal by to byť ale blog iba o vážnych témach. Aj život s takýmto obmedzením môže priniesť mnoho pekného, s čím stojí za to sa podeliť.

Dúfame, že vám tento projekt prinesie veľa užitočného a prajeme veľa tvorivých chvíľ pri písaní vlastných článkov!

O autorovi článku
Author: Lukáš PulpánEmail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Niečo o mne
Bol som na počiatkoch vzniku webstránky www.hivaids.sk v roku 2009. Od tej doby mám na starosti komplexnú správu webových stránok, ich vzhľad a funkčnosť. Pridávam a spravujem texty a ďalší obsah.

Share
Pridať komentár
  • Žiadne komentáre