Príbehy ľudí žijúcich s HIV

Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 

Svetlana

Svetlana to nemala vo svojom detstve ľahké. Jej otec často pil a rodičia sa stále hádali. Keď sa Svetlana dozvedela, že je HIV pozitívna, povedali jej, že jej zostáva iba 8 rokov života. Bála sa, že už nikdy nebude matkou. Nevedomosť ľudí jej spôsobuje problémy a snaží sa zmeniť postoje ostatných. V súčasnosti má dcérku, ktorá je HIV negatívna. Pozrite si jej príbeh!

 

Marina

Marina žije s HIV už 12 rokov. Keď sa dozvedela o svojej diagnóze, znášala to veľmi ťažko. Ale aj vďaka podpore zo strany svojej mamy, sa jej podarilo s celou situáciou vyrovnať. Je šťastná a spokojná so svojim životom. Má milujúceho manžela a zdravé, 7 ročné dieťa. V súčasnosti pracuje pre organizáciu, ktorá poskytuje služby ľuďom s HIV. Pozrite si jej príbeh!

">" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344">

 

Timur

Timur sa naučil žiť s tým, že je HIV pozitívny. Reakcie od jeho okolia boli bežné, avšak stretol sa s diskrimináciou zo strany jeho zubárky, ktorá sa pod zámienkami vyhýbala jeho ošetreniu. Len pred nedávnom sa oženil a spolu so svojou manželkou rozmýšľajú nad bábätkom. Jeho cieľom je žiť ako predtým. Pozrite si jeho príbeh!

">" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344">

 

Videá boli pripravené Rozvojovým Programom OSN - Regionálnym centrom v Bratislave.

O autorovi článku
Author: Lukáš PulpánEmail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Niečo o mne
Bol som na počiatkoch vzniku webstránky www.hivaids.sk v roku 2009. Od tej doby mám na starosti komplexnú správu webových stránok, ich vzhľad a funkčnosť. Pridávam a spravujem texty a ďalší obsah.

Share
Pridať komentár
  • Žiadne komentáre